Antroji Amatų diena sušvito naujomis spalvomis (foto)

Lapkričio 23 dieną vykusi Amatų diena, mūsų mokykloje organizuojama jau antrąjį kartą. Pernai tai buvo naujovė, o šiemet jau galime palyginti ir įvertinti pokyčius.

Mokykloje veikė 7 edukacinės zonos, viena zona mažiau negu pernai. Neliko kulinarijos zonos, nes neradome vadovo. Bet tai kompensavo 2,3 klasių mokiniai, kurie gamino skaniausias mišraines, sumuštinius ir mokėsi serviruoti stalą.

1 ir 4 klasių mokiniai vyko į pažintinę kelionę pas batsiuvį, lankėsi laikraščio redakcijoje ir policijos komisariate.

Žvejybos edukacinė zona šiemet vykdė praktinę veiklą. Pernai gerai susipažino su visomis žvejybos gudrybėmis, masalais, pašarais, o šiemet jau patys su savo vadovu Algiu Petraičiu ir mokytoja Jolita Valavičiene patraukė žvejoti. Geriausiai sekėsi vadovui ir mokytojai. Jie ištraukė po lydekaitę, kuriomis pasidžiaugę vėl paleido į tvenkinį.

okiniams dar reikės daug ko išmokti, bet – „gera pradžia – pusė darbo“. Dėkojame ponams  Vilkeniams,  kad leido žvejoti jiems priklausančiame tvenkinyje. Malonu, kad savo geranoriškumu parėmėte mokyklos renginį ir padovanojote mokiniams malonių akimirkų gamtos prieglobstyje.

Labai džiaugiamės, kad į mokyklą vėl mielai atėjo tautodailininkė Julija Macijauskienė. Jos vadovaujama mokinių grupė išmoko karpymo subtilybių ir pasigamino keletą nedidelių darbelių. Mokiniai gėrėjosi vadovės darbais, žavėjosi jos kūrybiškumu, nepaprasta kantrybe ir kruopštumu.

Menininkė pažadėjo surengti savo darbų parodą mokykloje, kurioje kartu bus eksponuojami ir mokyklos mokytojų, ir mokinių darbai.

Šiemet vėl veikė Pynimo studija. Buvusi mokyklos auklėtinė Aivija Buragienė mokė mokinius nusipinti kalėdinius vainikėlius, susikomponuoti puokštes, papuošti kalėdiniais atributais.

Mokiniai grįžo namo nešini savo rankomis sukurtais darbeliais, kurie papuoš ir sušildys kiekvienus namus, praskaidrins didžiausių metų švenčių laukimą.

Mokinių ir mokytojų pageidavimu mokykloje įsikūrė dvi keramikos edukacinės zonos. Molio technologijų mokinius mokė technologijų mokytoja Džiuljeta  Pečiūnaitytė ir dailės mokytoja Nijolė Gylienė. Darbas su moliu patiko ir patiems judriausiems mokyklos mokinukams. Mokiniai džiaugėsi, kad jiems pavyko sukurti gražių darbelių, o ir pats darbo procesas nė vieno nenuvylė.

Mokyklos informatikos kabinete įsikūrė kompiuterinio dizaino edukacinė zona. Mokiniai kartu su mokyklos programuotoju. D.Žilaičiu mokėsi kurti informacinių technologijų pagalba kalėdinius atvirukus, apipavidalinti tinklalapius. Mokinių darbai bus panaudoti siunčiant šventinius sveikinimus mokyklos rėmėjams ir įstaigoms, su kuriomis bendradarbiaujame.

Ypač visus nustebino Tapybos studijos darbas. Šiai edukacinei zonai vadovavo mokyklos technologijų mokytojas, dailininkas Z.Morlencas. Mokiniai keturioms valandoms pasinėrė į spalvų, formų, faktūrų terapiją. Pasitelkęs psichologines žinias, vadovas sugebėjo mokinius tinkamai nuteikti darbui. Iš mažų eskizų gimė didelės, spalvotos abstrakcijos, kurios papuošė mokyklą ir dar ilgai džiugins mokytojų ,mokinių ir mokyklos svečių akis.

Renginys pavyko. Vėlyvą rudenį mokyklinė kasdienybė vėl prisipildė spalvų, gerų emocijų. To ir siekėme, kad nusiteiktume artėjančiam susikaupimo laikotarpiui, pažadintume kūrybiškumą, grožio pajautimą ir dvasingumą, ko mums visiems šiuo metu labai stinga.

Ačiū visiems nepagailėjusiems savo laiko ir atėjusiems pasidalinti gerumu, kūrybiškumu, dvasingumu.

Gražina Bartkuvienė
Kidulių pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui