Išvykos

Art & Fun Connecting Yousters

Tarptautinis jaunimo mainų projektas Tatruose (Lenkija). Dalyvauja lenkai, lietuviai, ispanai, graikai, gruzinai, jordaniečiai, egiptietis, azerbaidžaniečiai. Fantastiškas draugų būrys. Susirinkome Lenkijos pietuose nuostabių Tatrų kalnų papėdėje įsikūrusiame Zakopanės kurorto pakraštyje kartu sutikti Naujuosius 2014 metus. Vienuolika moksleivių iš Gelgaudiškio ir Kidulių mokyklų įveikė apie 900 kilometrų tam, kad patirtų, kas yra kelionė, draugystė ir pažinimas.

Kaukių darymas, stalo dekoravimas, saldumynų gaminimas kartu, savo šalies ir mokyklos pristatymas,nuostabi diena karališkojoje Krokuvoje, žygiai į kalnus, diskotekos ir fantastiška Naujametinė naktis karšto mineralinio vandens SPA centre „Terma Bukovina“. Naujuosius sutikome šokdami vandeyje iki kaklo, stebėdami grandiozinius fejerverkus iš atviro baseino, suvalgydami pagal ispanų tradiciją 12 laimingų vynuogių (tiesa, baseine patogiau buvo džiovintos), kiekviena diena prasidėdavo kelių valandų žygiu gamtoje (paskutinis į kalnų ežerą Morskie Oko – beveik 20 kilometrų pėsčiomis, pusę atstumo einant tik į kalną). Kiekviena diena pasibaigdavo vėlyva diskoteka (mokytojų galvos skau…džiaugsmui). Pajutome, ką reiškia kalbos mokėjimas, gebėjimas bendrauti ir dirbti grupėje, pasitikėjimas savimi, meniniai įgūdžiai. Visas šias savo kompetencijas turėjome progos patobulinti. Pažinome kalnus – jie rūstūs, didingi, gražūs ir viliojantys.

Gelgaudiškio mokyklai tai jau šešioliktas jaunimo mainų projektas. Dalyvauti mainuose pradėjome 2004 metais. 2014 mums savotiška sukaktis – 10 metų jaunimo tarptautinių mainų veiklos. Šimtai naujų žmonių iš 25 šalių susipažino ir padarė savo pasaulį draugiškesniu. Nukeliauta tūkstančiai kilometrų autobusais, traukiniais ir lėktuvais.

Jaunimo mainai – tai jaunų žmonių grupių iš skirtingų šalių susitikimai bendrai veiklai.

Jauni žmonės, tiesiogiai susidūrę su kitų kultūrų atstovais ir kasdien bendraudami tarpusavyje, gali daug išmokti vieni iš kitų, o drauge nagrinėdami pasirinktą temą – aptarti savo kultūrų panašumus bei skirtumus.

Jaunimo mainų projektai skirti skatinti skatinti aktyvų jaunų žmonių pilietiškumą, ypač Europos pilietiškumą, ugdyti jaunų žmonių solidarumo jausmą ir skatinti toleranciją, skatinti jaunų žmonių iš įvairių šalių tarpusavio supratimą.
Šie projektai kartu yra ir neformalaus švietimo forma. Čia mokomasi bendrauti, dirbti komandoje, tobulinami anglų kalbos įgūdžiai, skatinama motyvacija mokytis, pažįstamos kitos kultūros ne tik bendoje veikloje, bet ir pažintinių ekskursijų metu.

Dalyviams išduodamas visoje ES galiojantis YOUTHPASS: dokumentas, patvirtinantis dalyvavimą programoje „Veiklus jaunimas“, jo metu įgytą neformalaus ugdymo patirtį, bei pripažįstantis dalyvavimą projekte kaip neformalaus ir savaiminio mokymosi laikotarpį.

Jaunimo grupės vadovė Eglė Dragūnaitytė