Asmens higienos užsiėmimai Kidulių mokykloje

Gegužės 5-7 dienomis Kidulių pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniams vyko užsiėmimai asmens higienos tema. Kadangi gegužės 5-ąją yra minima Pasaulinė rankų higienos diena, užsiėmimų metu buvo atkreiptas dėmesys ir į rankų higienos, kaip pagrindinio infekcijų kontrolės elemento, svarbą.

Mokiniai prisiminė, kad vienas efektyviausių kovos su oro lašeliniu būdu perduodamomis infekcijomis būdų yra rankų higiena. O taip pat tai yra viena iš pagrindinių ir veiksmingų prevencijos priemonių, užkertanti kelią mikroorganizmų pernešimui.

Užsiėmimų metu vaikai taip pat prisiminė, kaip svarbu rūpintis viso kūno higiena (plaukų, ausų, akių, dantukų ir kt.). Kad akys būtų sveikos ir gražios, reikia skaityti tik gerai apšviestoje patalpoje, taisyklingai sėdėti piešiant, vartant knygeles, žiūrint televizorių. Vaikučiai taip pat atliko pratimus akims.

Buvo kalbėta ir apie dantų gedimą, kaip vieną labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Dantų ėduonies galima išvengti sveikai maitinantis ir gerai prižiūrint dantis. Mokiniai prisiminė taisyklingos burnos ertmės higienos įgūdžius: taisyklingai valytis dantis, po valgio skalauti burną vandeniu, o taip pat – kas sveika ir kas kenkia dantims.

VSS J. Kairytė-Daniūnienė