Atmintinės

Dėl šalčio

Kai oro temperatūra 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

Jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

Tai nustatyta švietimo ir mokslo ministro patvirtintuose 2013–2014 metų bendruosiuose ugdymo planuose. Šios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių. Iš mokinių nereikalaujama pateisinimo už dėl šalčių praleistas pamokas.

Jeigu į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai iš klasės, mokykla turi juos užimti per pamokoms skirtą laiką.

Kaip nustato higienos norma, ikimokyklinio amžiaus vaikai ikimokyklinio ugdymo įstaigoje į lauką auklėtojų gali būti išvedami, kai oro temperatūra iki 12 laipsnių šalčio ir vėjo greitis silpnas (iki 2 m/sek.), arba kai oro temperatūra 8 laipsniai šalčio, o vėjo greitis vidutinis (nuo 2 iki 6 m/sek.).