Europos kalbų diena mokykloje

Kasmet mokytojos kalbininkės kartu su mokiniais vykdo projektus, organizuoja renginius, skirtus Europos kalbų dienai paminėti.

Mokykloje mokoma anglų, vokiečių, rusų kalbų. Tačiau didis kalbininkas Jonas Jablonskis yra pasakęs: Maža garbė svetima kalba kalbėti, didi gėda savo kalbos nemokėti”. O savo gimtąją kalbą tikrai turime saugoti… Ne veltui 2017-ieji paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Ir dar – nuo rugsėjo pirmos dienos 1-10 klasių mokiniai lietuvių kalbos mokomi pagal atnaujintas programas. Taigi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Dimaitienė 5-8 klasių mokiniams organizavo  pamoką-susitikimą su ALMA LITERA leidyklos redaktore Lina Kaminskiene (ji baigusi Kidulių vidurinę mokyklą, XXXIII laidos abiturientė). Ypač mokiniai sukluso išgirdę, kad viešnia redagavo 5, 6 klasių lietuvių kalbos vadovėlius, pratybas. Sužinojo, kaip jie ruošiami spausdinimui, kiek laiko užtrunka vadovėlio redagavimas. Redaktorė mokiniams užduočių, nugalėtojams padovanojo knygų.

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Sandra Baužienė su mokiniais kalbėjo apie Europos kalbų dienos svarbą, piešė Europos valstybių vėliavas, žaidė, bandė kalbėti įvairiomis kalbomis, klausėsi jų įrašų, paruošė plakatą. O anglų kalbos mokytoja Vytautė Kundrotienė su žemesnių klasių mokiniais žemėlapyje ieškojo valstybių, mokėsi jų ir tautybių pavadinimų. Išleido stendą pradinių klasių mokiniams.

Mokiniai su vyresniąja vokiečių kalbos mokytoja Jolita Valavičiene per pamokas keliavo po nuostabią šalį Šveicariją. Susipažino su jos kultūra, tradicijomis. Ragavo Šveicarijoje pagaminto sūrio, palygino su lietuvišku.

Dalyvaudami projekte mokiniai įgijo ne tik kalbinių įgūdžių, bet ir mokėsi dirbti grupėje, lavino vaizduotę, kūrybiškumą, supratimą, kad neužtenka mokėti tik gimtąją kalbą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Dimaitienė