Išvyka į piliakalnius

Rugsėjo 22 dieną – Baltų vienybės dieną – jaunieji kraštotyrininkai dalyvavome bendrame mokyklos ir Kidulių dvaro projekte, skirtame Piliakalnių metams paminėti. Išvykome pasidairyti po Kidulių krašto piliakalnius.  Mokiniai aplankė Maštaičių, Kukarskės bei Kidulių (manoma, kad tikrai galįs būti) piliakalnius. Pasitaikė labai graži, saulėta diena. Tik gaila, kad buvo taip daug prilyta. Ypatingai gražus Maštaičių piliakalnis, kurį dauguma mokinių aplankė pirmą kartą. Nuo jo taip gražiai matomas Nemunas… Ir įdo- miausia tai, kad prie jo teka pakankamai sraunus upelis. Sako, kad tai bevardis upelis. Kukarskės piliakalnis žymiai mažesnis. Jo papėdėje gyvenanti moteris pasakojo, kad čia net grybų galima prisirinkti. Nuo gausaus lietaus patvinusi Šerenta  buvo užliejusi takelį, vedantį prie piliakalnio. Kelionės pabaigoje užsukome į Kidulių dvaro parką. Manoma, kad čia taip pat esąs piliakalnis. Dvaro kultūros renginių organizatorė Veronika Novickaitė žaismingai mokiniams papasakojo įdomių legendų, pateikė faktų apie aplankytus piliakalnius. Ją papildė kraštotyros būrelio vadovė Danutė Dimaitienė.  Kelionė, nors ir ne pati ilgiausia, buvo įdomi ir naudinga, nes susipažinome su Kidulių, gimtojo krašto, piliakalniais, jų istorija. Kraštotyrininkai tęs projektą – organizuos nuotraukų parodą.

Nojus Mikelionis, 8 kl.mokinys