Kalbos diena

Rugsėjo 26 diena – tarptautinė kalbų diena. Jos tikslas – paskatinti žmones mokytis užsienio kalbų, skatinti kalbų įvairovę, juo labiau, kad Europa gali didžiuotis tokia kalbų gausa.

Paminėti šią dieną Kidulių pagrindinėje mokykloje vyko užsienio kalbų savaitė. Per dailės pamoką mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos N.Gylienės, piešė piešinius tema „Kur nukeliaučiau, jei mokėčiau daug kalbų“. Bibliotekininkė paruošė knygų, išleistų anglų, rusų, vokiečių kalbomis, parodą.

Spalio 16 dieną 5-10 klasių mokiniai susirinko į integruotą užsienio kalbų pamoką. Ją vedė ir organizavo vokiečių klb. mokytoja J.Valavičienė. Mokiniai atsakinėjo į rusų, anglų, vokiečių kalbų mokytojų paruoštus klausimus, dainavo, vaidino, deklamavo užsienio kalbomis. Be to, buvo galima paskanauti ir nacionalinės vokiečių, rusų, anglų bei lietuvių virtuvės patiekalų.

Trumpą vaidinimą „Katė ir pelės“ vokiečių kalba paruošė septintokai, vadovaujami mokytojos J. Valavičienės. Šeštokai dainavo dainelę „ Te visad šviečia saulė“, kurią išmoko rusų kalbos mokytojos I.Rudaitienės pamokose. O septintokai, paskatinti mokytojos O.Ambrutienės, anglų kalba deklamavo eilėraščius. Mokinius vertino ir nugalėtojų komandą išrinko komisija: V.Murauskienė, S.Lazdauskienė. Kalbininkų metodinio ratelio pirmininkė D.Dimaitienė baigdama padėkojo už dalyvavimą ir gražią šventę bei linkėjo, besimokant svetimų kalbų, nepamiršti savosios.
Puiki dalyvių ir sirgalių nuotaika rodė, kad renginys tikrai pavyko.