Kalbų diena

Nuo 2001 m. rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Europa turi tikrą kalbų lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis, o kur dar savo kalbomis kalbantys atvykėliai iš kitų kraštų ir žemynų! Būtent į šią kalbų gausą ir norėdamos atkreipti dėmesį Europos Sąjunga ir Europos Taryba 2001 m. ėmėsi Europos kalbų metų iniciatyvos.

Šiemet Europos kalbų diena buvo švenčiama jau 10 kartą, todėl ir mūsų mokykloje ji buvo paminėta smagiai ir nuotaikingai. Visi susirinkome į integruotą užsienio ir lietuvių kalbų pamoką.

Pamokos tikslas buvo atkreipti dėmesį į kalbų įvairovę ir akcentuoti tas kalbas, kurių mokomasi mūsų mokykloje, bei suteikti galimybę parodyti ir pritaikyti jau įgytas kalbų žinias. Mokiniai galėjo parodyti tai, ką jie jau moka ir atsakyti į įvairius klausimus apie daugiakalbystę. Renginį pradėjo lietuvių k. mokytoja metodininkė D.Dimaitienė ir paragino visus mokinius ne tik stengtis išmokti kuo daugiau kalbų, bet ir nepamiršti jog svarbiausia yra gimtoji kalba. Stebėdami paruoštas skaidres mokiniai sužinojo įdomių faktų apie Europos kalbas, po to atsakinėjo į klausimus, bei turėjo atlikti nemaža užduočių vokiečių, anglų, rusų kalbomis, už kurias rinko taškus ir gavo saldžius prizus. Taigi, visiems įdomu buvo minti mįsles, dėlioti sakinius užsienio kalbomis bei kurti kalbų medį. Džiugu, kad pamokos dalyviai buvo aktyvūs, dėmesingi ir užduotis stengėsi padaryti nepriekaištingai bei greitai.