Karjeros ir menų diena mokykloje

Lapkričio 20 d. Kidulių pagrindinėje mokykloje vyko Karjeros ir menų diena. Neatsiejama ugdymo dalimi mokyklose tampa karjeros ugdymas. Jaunam žmogui susivokti, ką ateityje jis norėtų dirbti, kokie įgūdžiai tam reikalingi-svarbu jau mokyklos suole. Dar viena labai svarbi ugdymo sritis – kūrybiškumas. Tik kūrybiškas žmogus gali pilnai realizuoti savo svajones, atrasti stipriąsias savo puses ir pritaikyti savo gebėjimus sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Toks buvo Karjeros ir menų dienos devizas- „ Atrasti, sukurti, nudžiuginti!“

Vyresniesiems mokiniams buvo siūloma tobulinti karjeros ir socialinius įgūdžius, o jaunesniesiems- ugdyti kūrybiškumą. 9-10 klasių mokiniai svečiavosi Smalininkų verslo ir technologijų mokykloje. Ten mergaitės susipažino su virėjos-barmenės specialybe. Užsiėmimo metu kartu su profesijos mokytoja iškepė picą. Berniukai lankėsi mechanikos praktiniuose užsiėmimuose. Berniukai susipažino su automobilių priežiūros ir remonto pradmenimis. Mokiniai buvo supažindinti su mokyklos veikla, specialybėmis, užklasine veikla, gyvenimo ir mokymosi sąlygomis.

7-8 klasių mergaitės stiprino socialinius įgūdžius. Jos apsilankė Kukarskės globos namuose ir 3 val. bendravo su seneliais, padėjo atlikti kai kuriuos darbus. Tai buvo graži gerumo akcija prieš didžiąsias metų šventes, kuri seneliams ir mokiniams padovanojo daug gražių akimirkų.

5-6 klasės mergaitės mokėsi gaminti Kalėdines dekoracijas. Buvo smagu, kai popierinės servetėlės pražydo gėlėmis ar virto kitais puikiais kalėdiniais aksesuarais. Mergaites mokė Mokyklos tarybos narė, ketvirtokės Indrės ir septintoko Normanto mama Daiva Bataitienė.

5-6 klasės berniukai, vadovaujami informatikos mokytojos Irmos Žilaitienės, piešinius kalėdine tematika kūrė kompiuteriu. Malonu, kai kompiuteris tampa ne tik žaidimų draugu, bet ir galimybe kurti ir lavinti vaizduotę.

7-8 klasės berniukai pasirinko rimtą dailės terapiją. Viena grupė kartu su technologijų mokytoju Zigmu Morlencu tapė, o kiti, vadovaujami mokytojos Džiuljetos Pečiūnaitytės kūrė mandalas iš grūdinių kultūrų, makaronų ir kt. Labai visus nustebino berniukų kruopštumas ir darbų originalumas. Net ir didžiausi neklaužados čia atsiskleidė kaip labai kūrybiškos asmenybės, kurios slepia savyje dar neatrastas galimybes.

Patys mažiausieji 0-4 klasių mokiniai paskelbė adventinę akciją „ Kai angelas baltas ateina į širdį“. Gerumo, gailestingumo, vilties, tikėjimo simboliai – angelai papuoš mokyklą prieš didžiąsias metų šventes ir visiems primins tikrąsias vertybes, kurios nenuperkamos už jokius pinigus, kurias reikia išsiugdyti jau nuo mažų dienų.

Visi mokinių darbai bus eksponuojami Adventinėje parodoje, kuri veiks mokyklos aktų salėje nuo gruodžio antrosios savaitės iki Šv. Kalėdų.

Vyresnieji mokiniai džiaugėsi, kad teko susipažinti su profesiniu mokymu, nes kai kurie baigę pagrindinę mokyklą toliau mokysis profesijos. Mūsų mokykla ir Smalininkų technologijų ir verslo mokykla džiaugiasi gražaus bendravimo tąsa, kuris mokyklas sieja jau keletą metų.

Karjeros ir menų diena-tai naujas nepamokinės veiklos būdas, maloniai nudžiuginęs mokytojus ir mokinius.