Mano gimtinė

Mes gyvename laisvoje šalyje. Didžiuojamės būdami lietuviais. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti parašėme rašinėlius. Į juos sudėjome savo meilę ir pasididžiavimą gimtąja šalimi. Sveikiname visus su Kovo 11 -ąja!
 KETVIRTOKAI

Lietuva mano tėvynė. Čia gimiau ir augu. Vienas didžiausių miestų yra Klaipėda. Joje yra daug gerų mokyklų

Ar žinote ,kad Vilnius yra vienas iš nedaugelio miestų ,kur yra išlikę tiek daug žalumos . Kiduliai turi didelį dvarą , o dvare yra biblioteka. Dvaro kieme ir parke vyksta šventės .Moterys  ir vyrai apsirengia kaip ponai ir ponios ir vaidina visiems žmonėms , įvairias istorijas. Nuo senų senovės žmogus buvo susigyvenęs su gamta .Gamta yra visiems antri namai. Miškas ir gamta –tikri draugai. Rudenį einu grybų pririnkti iš miško. O kartais žiema  atnešame morkų, sėklų, obuoliukų ir dounos  žvėrelems. Ateiname pažiūrėti kiek maisto sulesė ir suėde.

Kokia įdomi Lietuva ,kaip smagu čia gyventi.

Autorius – Antarė Nyderytė, Klasė- 4 klasė

Mano gimtinė-tai mano kaimas.Aš kaime gimiau ir užaugau.Kaime yra labai daug darbų,ypač vasarą! Mes auginame vištas,karves,kiaules,kates,šunis.Pavasarį sodiname bulves,o rudenį nukasame. Man kaime smagu!

Miglė

Mano gimtinė yra Lietuva. O tiksliau – Sudargas (Grinaičiai). Ši šalis man pati mieliausia.

Nors ši šalis mažytė, ji nenuleidžia rankų ir nepasiduoda. Joje yra daug kaimelių, miestelių,miestų. Bei begalybė gražių vietų. Tad jeigu ieškote įspūdžių ir nuotykių, Lietuva – jūsų atsakymas į jūsų klausimą.

Sudargas buvo įkurtas 1539m. Sudargas dar anksčiau buvo vadinamas Jansborgu. Dabar šiam kaimeliui 482 m. Sudarge yra piliakalnių ir pušynas.

Visai užmiršau! Kokia aš užmirštuolė… Nemunas! Jis visai prie pat Sudargo. Jis teka ne tik čia, bet ir per visą Lietuvą

Aš labai didžiuojuosi kur gimiau, augu, ir kur augsiu.

Aš esu lietuvis , kaip ir visi mano giminaičiai . Gimiau ir gyvenu Lietuvoje , o jei tiksliau Sudarge . Tai toks kaimelis Šakių rajone. Sudargas ,turi netgi penkis  piliakalnius , kurie nenusileidžia grožiu Kernavės piliakalniams . Pas mus gal netgi gražiau,- girdėjau taip žmonės kalbant . Pro Sudargo piliakalnius teka upė, Nemunas. Dar stovi paminklas knygnešiui , Martynui Sederevičiui . Šiltuoju metu aplanko daugybę turistų mūsų seniūnija . Mano kaimelyje yra nemažai didelių miškų , kuriuose gali grybauti , uogauti ar šiaip žvėrelius pabaidyti . Taip pat turime keletą ūkininkų , dirbančių žemę , kurios lopinėliai , skirtingais metų laikais , nuspalvina gražiausios spalvomis . Sudargo seniūnijoje gyvena apie tūkstantis gyventojų . Pati seniūnija susideda iš daugybės kaimelių , turinčių tik po keliasdešimt gyventojų . Kaimelis turi mokyklą , gaila liko tik pradinės klasės , o ir jas planuojama uždaryti dėl mažo vaikų skaičiaus .Dar turime bendruomenės namus ir keletą parduotuvių . Gyventojų nedaug , bet per Joninių šventė visi suvažiuoja ir iš aplinkinių rajonų . Kol negaliu palyginti, koks gyvenimas mieste , džiaugiuosi gyvendamas tokiame gražiame kaimelyje , Lietuvos pakraštyje . Manyčiau jog tokie kaimeliai kaip mano , gražiausiai ir labiausiai atspindi ypatingus gimtinės kraštovaizdžius .

Simas Totoraitis 4 klasė.

Mano gimtinė yra  L I E T U V A. Aš joje gimiau ir augu.

Lietuva yra labai graži, nuostabi, mylima, įdomi – nes tai mano TĖVYNĖ.

Lietuvoje labai daug upių ir upelių. Nuostabių kalnelių ir pakalnių. Labai gražu vasarą, kai viskas sužaliuoja ir sužydi. Tada gali pasigrožėti jos nuostabia gamta.

Yra  gražių, didelių miškų, kuriuose ne tik malonu pasivaikščioti, pasigrožėti, pailsėti, bet ir naudingai praleisti laisvalaikį. Uogos ir grybai prašosi į krepšelius.

Labai džiaugiuosi, kad Lietuva yra mano gimtinė, o šiame žodyje telpa, ne tik vieta, kur aš gyvenu, bet ir mano tėvų, senelių, brolio ir draugų namai. Vieta, kur aš laiminga ir galiu didžiuotis savo tėvyne.

Andrėja Urbanavičiūtė, 4 klasės mokinė

Lietuva – mano gimtinė. Tai gimtas kraštas, kuriame aš augu, gyvenu,svajoju. Šalia manęs yra šeima, draugai, giminės ir artimieji.

Tėvynei visais laikais buvo skiriama didelė meilė ir pagarba. Mūsų poetai ją apdainavo, aprašė. Kokia graži jos gamta, kokios tamsios girios ir sraunios upės. Aprašė garbingas kovas ir tai menančius piliakalnius.

Lietuvoje yra daug gražių ir lankytinų vietų: Gedimino, Trakų, Kauno pilys. Nepamirškime ir gintarinio pajūrio. Taip pat atrastus Sudargo piliakalnius, kurie dar vadinami antraisiais Kernavės piliakalniais.

Mūsų gimtinė yra viena ir niekas jos nepakeis.

Vestina 4 kl.