Išvykos

„Matematika rimtai ir linksmai”

Vasario 11 dieną Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje vyko 5 – 8 klasių jauniesiems matematikams skirtas renginys  ,,Matematika rimtai ir linksmai“, kurį organizavo matematikos  mokytojos Aurelija Vaičaitienė ir Valda Valaitienė.

Renginyje dalyvavo 8 Šakių rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandos iš Šakių „Aukuro“, Sintautų, Kidulių, Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinių bei Šakių „Varpo“, Plokščių, Griškabūdžio ir Gelgaudiškio vidurinių mokyklų. Jos turėjo prisistatyti ir atlikti po keturias užduotis.

Pirmoji užduotis supažindino mokinius su Gelgaudiškio miestelio  statistiniais duomenimis, antroji – kūrybinė užduotis, kai naudojant penkis dvejetus ir matematinių veiksmų ženklus, reikėjo užrašyti valandas pateiktame laikrodžio makete.

Trečioji užduotis pakvietė komandas į kompiuterių klasę, kurioje jos turėjo atlikti mintino skaičiavimo užduotis. Kol vieni skaičiavo mintinai, kiti sprendė užduotis iš vienos pasirinktos srities: skaičių ir skaičiavimo, matavimo, geometrinių figūrų arba įvairių užduočių.

Paskutinioji užduotis buvo namų darbų pristatymas. Juos turėjo paruošti visos komandos. Šias užduotis mokiniai vertino patys.
Daugiausiai taškų surinko ir pirmąją vietą laimėjo Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos komanda, antrieji liko gelgaudiškiečiai, trečiąją vietą užėmė Kidulių pagrindinės mokyklos auklėtiniai.