„Mano augintinis”

Didelio atgarsio sulaukęs įvykis apie šunelį Pipirą paskatino ir mus mokykloje surengti metodinę savaitę „Mano augintinis”.

Pirmadienį susirinkusiems mokiniams pranešėme apie renginį ir supažindinome su metodinės savaitės veiklos planu.
Mokinių paprašėme, kad jie jau pirmadienį, grįžę į namus, pradėtų ruoštis renginiui. Kurtų eilėraščius, rašinius, pieštų piešinius apie savo namuose auginamus augintinius.

Antradienį į svečius pasikvietėme Kidulių girininkijos eigulį Raimondą Dikšaitį, kuris išsamiai, aiškiai papasakojo mokiniams apie miško gyventojus, jų gyvenimo sąlygas, išlikimą, maitinimą, medžioklę. Paprašė mokinius globoti žvėrelius ir paukštelius „baltojo bado” metu. Atsakė į mokinių pateiktus klausimus.

Trečiadienį sulaukėme Kidulių seniūnijos vyr. gydytojo A.Rudaičio viešnagės.
Jis supažindino mokinius su naminių gyvūnų laikymo sąlygomis, dažniausiai pasitaikančiomis ligomis, jų maitinimu, higiena, gyvūnų priežiūra.

Paaiškino apie veikiančias gyvūnų prieglaudas. Paskatino mokinius mylėti savo augintinius. Prašė niekada nenaudoti smurto prieš gyvūnėlius.
Išvykus gydytojui visi, nešini savo piešiniais, rašiniais, eilėraščiais, pradėjome rengti parodą mokyklos I aukšto koridoriuose.

Išaušus ketvirtadienio rytui visi mokiniai su savo išaugintais augintiniais skubėjo į mokyklą.
Kokių tik garsų neišgirdome… Kiekvienas mokinys, atsinešęs augintinį, jį pristatė.
Pasakė, koks tai gyvūnas, koks jo vardas, kuo jis minta, kiek jam metų, kokioje šalyje jo gimtinė, kiek metų jis jau jį augina, ką sugeba jo gyvūnas.

Vaikams buvo be galo įdomu. Pasibaigus gyvūnų pristatymo „ceremonijai” visi sugūžėjome į sporto salę.
Čia žaidėme įvairius žaidimus, minėme mįsles, klausėmės patarlių. Mokiniai pristatė savo augintinių piešinius, skaitė rašinius, eilėraštukus.

Vėliau pakvietėme mokinius pažiūrėti filmą „Naujam gyvenimui prikeltas”. Tai Vyto Jankevičiaus filmas apie Šakių miškų urėdiją, jos gyvūniją ir augmeniją.

Koks renginys be rezultatų suvedimo, apibendrinimo, apdovanojimų?
Taigi atėjo džiugiausia minutė. Visus mokinius, kurie atsinešė savo augintinius, apdovanojome padėkos raštais ir dovanėlėmis. O kokia gausa piešinių, net sunku buvo išrinkti geriausius.

Kiek meilės, gerumo, jautrumo sudėta į rašinius. Aptarus rezultatus ir pasidžiaugus dovanėlėmis bei padėkos raštais nutarėme: kai šaltukas suspaus miškus, laukus, upes, o sniegas užklos visą augmeniją – mes, Kidulių pagrindinės mokyklos pradinukai keliausim į svečius pas miško žvėrelius ir paukštelius. Papuošime jiems Kalėdinę eglutę.

Tikimės, kad miško žvėreliai ir paukšteliai mūsų labai laukia.