Tautiškumo dvasia dar gyva kiduliečių širdyse

Vasario 15-ąją Kidulių pagrindinės mokyklos salėje rinkosi mokiniai, mokytojai ir Kidulių miestelio žmonės paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Jau tapo gražia tradicija, kai ši šventė suvienija visą miestelio bendruomenę.

Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Nijolė Ūsienė, Kidulių seniūnijos seniūnas Algirdas Stankevičius ir Kaimelio parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas.

Pranešimą skaitė istorijos vyresnysis mokytojas Gediminas Ruočkus.

Mokiniai Lietuvai skyrė eiles, dainavo dainas. Ypač visus sužavėjo nuoširdus ir žaismingas mažųjų mokyklos mokinukų pasirodymas, kurie vadovaujami muzikos mokytojos Skirmutės Janulaitienės, į linksmą programėlę įtraukė visą salę.

Gražios šventės proga savo dainas kiduliečiams dovanojo kompozitorius Kęstutis Vasiliauskas su dukra Marija. Dainų tekstų autorius, kompozitorius ir atlikėjas padainavo keletą dainų, skirtų Lietuvai, iš įvairių savo kūrybos laikotarpių. Savo nuoširdumu visus pakerėjo mažoji Marija, kuri dainavo tėvelio dainas, kartu su juo virpino smuiko stygas, o maestro dar nustebino ir virtuoziška akordeono muzika.

Direktorės pavaduotoja Gražina Bartkuvienė, dėkodama atlikėjams, linkėjo, kad mūzos kūrėjo dar ilgai neapleistų, kad kompozitorius dažniau dalintųsi su klausytojais savo kūryba, nes jo sukurta daina „Žemėj Lietuvos” laimėjo pirmąją vietą televizijos projekte ir tampa jau beveik liaudies daina.

Šiuo kūriniu kompozitorius ir užbaigė savo koncertą. Jam pritarė visa salė, nes šią dainą moka visi.
Po renginio žmonės dėkojo už gražią šventę.

Stebint nušvitusius žmonių veidus, buvo galima suprasti, kad tautiškumo dvasia dar gyva Kiduliečių širdyse, o kartu tai graži pilietiškumo ir patriotiškumo pamoka mokyklos mokiniams.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Gražina Bartkuvienė