Valentino diena

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Vasario 14 d. mokyklos vyresnių klasių mokiniai nusprendė paminėti Valentino dieną. Mokykloje nuo pat ryto dominavo širdelės ir raudona spalva. Buvo išleistas sienlaikraštis, kuriame savo mintimis apie meilę pasidalino mokytojai. O mokinių meilės dieną laukė rimtesni išbadymai: reikėjo kuo greičiau išgerti meilės gėrimą, sukurti eilėraštį apie meilę ir surinkti išmėtytas širdelės dalis. Visi dalyviai galėjo pasisaldinti gyvenimą suvalgę Valentino dienos saldainį. Malonios staigmenos labai gerai nuteikė ir gera nuotaika buvo garantuota visai dienai.