Išvykos

Devyniasdešimt paukščių pavasarių

Tampa gražia tradicija: vieną kartą metuose visi Jurbarko rajono jaunieji miškinukai susitinka pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti savo nuveiktais darbais. Visą pusdienį urėdijos administraciniame pastate netilo vaikų šurmulys, klegesys ir balsai. Suvažiavo jaunųjų miško bičiulių būreliai: iš Viešvilės „Atžalynas”, „Ąžuoliukas” iš Raudonės, „Ąžuoliukas” iš Gausantiškių, mažieji „Boružiukai” iš Jurbarko „Ąžuoliuko” darželio – mokyklos, Kidulių „Kidulietis”, Smalininkų „Ąžuoliukas” ir naujieji mūsų draugai iš Naujamiesčio pagrindinės mokyklos „Putpeliukai”.

Šiemet sukanka 90 metų, kai pirmą kartą buvo surengta Paukščių diena, kurios iniciatorius – žymiausias Lietuvos gamtininkas prof. T. Ivanauskas. Siekiant įprasminti šio iškilaus žmogaus nuopelnus gamtai, gamtos mokslui, visuomenei, jaunajai kartai organizuojama visuotinė akcija. 2013 m. kovo mėn. Generalinė miškų urėdija ir visos miškų urėdijos organizuoja visuotinę akciją, skirtą prof. T. Ivanausko atminimui ir Paukščių dienos 90-mečiui paminėti „Devyniasdešimt paukščių pavasarių”. Urėdas Faustas Bakys pasveikino visus šventės dalyvius ir trumpai papasakojo apie prof. Tadą Ivanauską, jo nuopelnus gamtai.

Žiemos pabaigoje Jurbarko miškininkai visus vaikus kvietė kalti inkilus mažiesiems mūsų draugams – paukščiams, buvo paskelbtas inkilėlio konkursas. Visi mažieji miškinukai buvo pasirengę pristatymus, vaidinimus ir kitokius pasakojimus apie pagrindinius saugojamus paukščius, kurie buvo arba yra aptinkami mūsų rajone. Tai – uldukas, tulžys, stulgys, lututė, pilkoji meleta, griežlė, mažasis erelis rėksnys. Kidulių pagrindinės mokyklos antrokai- jaunieji miško bičiuliai pasakojo apie tulžį.

Po to visi šventės dalyviai, pasiėmę savo atsivežtus ir kitų padovanotus inkilus, išskubėjo į miesto parką. Prie Jurbarko krašto muziejaus dainomis pasitiko jaunimo folkloro ansamblis „Pasagėlė”. Parko medžiai pasipuošė naujais nameliais paukšteliams, o šviečianti pavasario saulutė ir mažuosius, ir didžiuosius šventės dalyvius sukvietė prie garuojančio žuvienės katilo …

Parengė V. Antanaitienė ir S. Lazdauskienė