Metų knygos rinkimai 2012

Aštuntą kartą vykstantys Metų knygos rinkimai jau tapo svarbiu Lietuvos kultūros įvykiu.

Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos knygą.

Mūsų mokykla akcijoje dalyvauja pirmą kartą, todėl nusprendėme dalyvauti renkant geriausią Metų knygą tik vaikų kategorijoje.
Gruodžio mėn. pradžioje gavome Metų knygos vaikų kategorijoje penketuką, kurio labai džiaugiamės. 1-5 klasių mokiniai pasiėmė šias knygas į klases ir pasirinku būdu (pamokų, klasės valandėlių metu, ar kiekvienas individualiai) skaito pasirinktas knygas ir tariasi, kaip kūrybiškiau pristatyti jas savo mokyklos draugams literatūrinėje popietėje „Metų knygos šventė“. Išsirinkti labiausiai patinkančią knygą galima ir mokyklos koridoriuje parengtame stende, kuriame pateikta informacija apie visas rinkimuose dalyvaujančias vaikų knygas, raginama aktyviai dalyvauti akcijoje.

Sausio 16 d. į mokyklos aktų salę sugužėjo 1-5 kl. mokiniai, kuriuos bibliotekininkė Violeta supažindino su akcijos nuostatais, balsavimo taisyklėmis. Vaikams buvo pristatytos knygos, jų autoriai, iliustracijos, aptarti knygų siužetai.

Metų knygą vaikų kategorijoje rinksime baigiamajame renginyje ,,Metų knygos šventė“, kuris vyks vasario mėn., tačiau po šio pristatymo daugelis vaikų jau turi savo „favorites“.

Lieka tik baigti skaityti pasirinktas knygas ir ruoštis jų pristatymui…