Mokytojų dienos šventė mokykloje

Spalio 2 dieną mokykloje vyko Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas.

TU esi MOKYTOJAS…

Tu gimei tą akimirką, kai klausimas išsiveržė iš vaiko burnos.

Tu – Sokratas, raginantis jaunimą pažinti pasaulį per klausimus.

Tu – H. K. Andersenas, daugybėje pasakų atskleidžiantis tiesą. Kartais veidai ir vardai greitai pamirštami, tačiau pamokos ir asmenybės mokinių darbuose išlieka ilgai.

Tau per vieną dieną tenka pabūti aktoriumi, draugu, slauge, gydytoju, treneriu, pamestų daiktų ieškotoju, psichologu, tėvu, politiku, paslapčių saugotoju.

Tu – paradoksas. Geriausiai kalbi atidžiai klausydama(s).

Tavo didžiausi gabumai – iš mokinių priimti tai, ką jie duoda.

Tavo tikslas – ne materialios vertybės, nors visada ieškai mokiniuose slypinčių lobių. Nuolatos bandai įžvelgti ir padėti prasmingai panaudoti kartais giliai po pralaimėjimų griuvėsiais pasislėpusius gabumus.

Tu – kovotojas, kasdien kariaujantis prieš nuolatinį neigiamą požiūrį, baimę, abejingumą, prisitaikėliškumą ir apatiją.

Laimei, turi puikius sąjungininkus: Intelektą, Smalsumą, Tėvų paramą, Individualumą, Kūrybingumą, Tikėjimą, Meilę ir Juoką. Visi jie atkakliai Tave remia.

Tavo praeitis pilna prisiminimų. Dabartis – viliojanti, pilna spalvingų darbų, rūpesčių, bet ir smagumo, nes Tau leista prisiliesti prie ateities.

Pagal J. W. Schlatter