Laisvės Gynėjų dienos minėjimas

Kaip ir kiekvienais metais Kidulių pagrindinės mokyklos bendruomenę subūrė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą ryto mokyklos languose įsižiebė atminimo žvakelės Laisvės gynėjams. Kartu su visa Lietuva mokiniai ir mokytojai pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Sausio mėnesį mokykloje prasidėjo integruotos veiklos projektas 5-9 klasių mokiniams. Antroji sausio savaitė buvo skirta temai „Laisvė“.

5 klasės mokiniai per istorijos pamokas kalbėjo apie 1991 metų sausio įvykius Lietuvoje, per lietuvių kalbos pamokas aptarė laisvės temą literatūroje, 5-6 klasių mokiniai per dailės pamoką pagamino 14 trispalvių žvakučių ir parengė stendą, skirtą Laisvės gynėjams.

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.