Atmintinės

Elektroninis mokinio pažymėjimas

Šakių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) rajono bendrojo ugdymo įstaigose diegia naujovę – elektroninį mokinio pažymėjimą, su kuriuo kartu atsiras ir elektroninė atsiskaitymo už maistą mokyklos valgykloje priemonė. Taip siekiama išvengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais, populiarinti skaitmeninius mokėjimo būdus ir gerinti mokinių finansinį raštingumą.

Savivaldybė dalyvauja projekte „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“. Jo pagrindinis tikslas – skatinti atsiskaitymą ne grynaisiais pinigais mokyklų valgyklose, suteikti paprastas ir saugias mokėjimo galimybes mokiniams.

Elektroninis mokinio pažymėjimas turi keletą privalumų – tai inovatyvus, saugus, patikimas, su elektroniniu dienynu susietas mokinio asmens dokumentas, kuris atliks elektroninės atsiskaitymo priemonės, savotiškos vaikų atsiskaitymo kortelės, funkcijas. Juo mokiniai galės atsiskaityti už maitinimą mokyklos, kurioje mokosi, valgykloje. Jame taip pat galės būti integruojamos įvairios paslaugos, palengvinančios kasdienį mokinio gyvenimą.

Mokinio tėvai ar globėjai galės papildyti mokinio pažymėjimo sąskaitą tokia pinigų suma, kurią jie numato skirti vaiko maitinimui ugdymo įstaigoje, ir būti ramūs, kad „įnešti“ pinigai naudojami pagal paskirtį, t. y. skirti maistui. Tai padaryti bus galima bankiniu pavedimu arba prisijungus prie elektroninio dienyno sistemos. Joje taip pat pagal poreikį galės stebėti, kiek jų vaikas išleidžia pietums mokykloje, kokį maistą renkasi. Atsiskaitant elektroniniu mokinio pažymėjimu bus mažinama ir socialinė atskirtis, nes nemokamą maitinimą gaunantys vaikai atsiskaitys tokiu pačiu būdu.

Elektroniniai mokinio pažymėjimai visiems mokiniams bus išduodami nemokamai. Ugdymo įstaigos pačios suformuos visų mokinių prašymus ir perduos Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, kuriame pažymėjimai bus atspausdinti. Pažymėjimui būtiną nuotrauką vaiko tėvai ar globėjai gali perduoti ugdymo įstaigai arba įstaigos darbuotojai galės patys nufotografuoti mokinį.

Nuo 2024 m. balandžio 8 d. Kidulių pagrindinės mokyklos valgykloje už maitinimo paslaugas bus galima atsiskaityti elektroninio mokinio pažymėjimu arba bankine kortele. Mokiniai gaunantys nemokamą maitinimą privalės turėti el. mokinio pažymėjimą, o likusiųjų EMP sąskaitas turėtų tėvai papildyti per TAMO dienyną. Instrukcija pridedama.

Elektroninio mokinio pažymėjimo (EMP) sąskaitos papildymo instrukcija:

Komentarai