Išvykos

Kelionės po Lietuvą

Gražų ir saulėtą spalio 29 – osios rytą šeštokai ir septintokai išsiruošė į kelionę maršrutu Kiduliai – Trakai – Kernavė – Kiduliai. Kartu su mokiniais vyko mokytoja A. Baranauskienė ir soc. pedagogė S. Lazdauskienė.

Ekskursijos metu Trakuose aplankėme pilį, gidas aprodė visas pilies menes, esančius eksponatus, pasigrožėjome nuostabia gamta, pasivaikščiojome siauromis Trakų gatvelėmis, vaišinomės karaimų tradiciniu patiekalu – kibinais. Po to patraukėme Kernavės link. Oras tikrai lepino, įkopėme į visus piliakalnius, pasigrožėjome nuostabiu Lietuvos kraštovaizdžiu. Pavargę, bet laimingi sėdome į autobusą ir pasukome link namų.

Žemaitija – unikali Lietuvos dalis, todėl spalio 30 dieną būrelis dešimtokų ir aštuntokų kartu su mokytojomis D. Dimaitiene ir S. Kasperavičiene išvyko į ekskursiją. Knietėjo pakeliauti ir nors truputį susipažinti su šiuo kraštu.

Iš pradžių lankėsi Varnių regioninio parko centre. Visus maloniai sutiko šio centro vyr. specialistas (kultūrologas) Linas Gedvilas. Jis įdomiai žemaičių tarme papasakojo apie Varnių regioniniame parke esančius saugomus objektus, gyvūnus, paukščius. Toliau vykome į Šatrijos kalną. Jį gaubė migla, todėl visi pasijuto tikrai esantys su laumėmis, kurios susirenkančios ant kalno ir keliančios puotas. Aplankėme Biržuvėnų dvarą, pasiekė Telšius – Žemaitijos sostinę. Koks gražus miesto laikrodis! Ekskursija tęsėsi Šaltojo karo muziejuje. Aplankę muziejų, dar užkopė į 70 m aukščio Aukštagirės apžvalgos bokštą. Nuvažiuota daug – 380 km. Mokiniai nepavargo, nes ekskursija buvo įdomi.

Spalio 27 dieną penktokai ir devintokai vyko į ekskusiją į Kauną. Jos metu mokiniai ne tik aplankė Kauno muziejus, bet ir išbandė ištvermę ant akropolio ledo. Su mokiniais tą dieną praleido ir mokytojos V. Valavičienė ir L. Borutaitė.

Už keliones esame dėkingi projektui ,,Aš galiu“ ir jo koordinatorei Sonatai Lazdauskienei, kurio lėšomis buvo padengtos visų ekskursijų transporto išlaidos.

6 – 10 klasių mokiniai

[justified_image_grid]